Strona główna/O Zespole Szkół/Laboratoria Przyszłości/Sprawozdanie-03.2023/Laboratoria Przyszłości-marzec/Warsztaty fotograficzne/Obrazy z kamieni

Obrazy z kamieni

Na drukarce 3d zostały wydrukowane zderzaki do robotów makeblock mBot.
Uczniowie na technice zostali zapoznani z płytką stykową oraz podstawowymi elementami elektronicznymi rezystorami, tranzystorami, diodami led, kondensatorami, stycznikami, przewodami, serwo mechanizmem dostępnymi w zestawie w ramach wstępu do programowania mikrokontrolerów Arduino Uno, budując prosty układ elektroniczny.
Drukowane były modele na drukarce 3d przygotowane przez uczniów.
Przygotowane zostało w nowej pracowni miejsce pracy z drukarką 3d.
Wydrukowane zostały uchwyty na słuchawki umożliwiające ich zamocowanie w klasie oraz napis, adres naszej strony internetowej zsp-skrbensko.godow.pl.

Uczniowie klasy VI poznali podstawy pracy z cyfrowym aparatem fotograficznym, obiektyw - typy i działanie,
czas naświetlania, czułość, przesłona, tryby półautomatyczne, kompensacja ekspozycji, balans bieli, ostrość i ogniskowa, kreatywne wykorzystanie parametrów, jak rozpoznać poprawnie naświetlone zdjęcie, korzystali ze statywu. Zajęcia odbyły się w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.

Uczniowie klasy 7 na lekcji plastyki wykonywali obrazy z kamieni. Młodzież wykazała się kreatywnością i wspaniałymi pomysłami. Zajęcia przeprowadzone mogły być dzięki m.in. sprzętowi, zakupionemu w ramach programu Laboratoria Przyszłości.