Zajęcia z języka niemieckiego z wykorzystaniem Laboratorium Przyszłości

Uczniowie klasy VII podczas zajęć z języka niemieckiego korzystali z pracowni Laboratoria Przyszłości wykorzstywali zasoby multimedialne i słuchawki z mikrofonem.

Na drukarce 3d wydrukowane zostały modele wieży hanoi. Uczniowie klasy VI uczyli się algorytmizacji rekurencyjnej i iteracyjnej z wykorzystaniem kodów.

15 maja klasa 6 na lekcji matematyki wskazywała różnice między figurami płaskimi, a figurami(bryłami) przestrzennymi. Aby pokazać uczniom te różnice, wykorzystaliśmy do lekcji modele figur wykonane na drukarce 3D. Klasa musiała wśród modeli brył przestrzennych dokonać klasyfikacji - uczniowie wskazywali prostopadłościany oraz ostrosłupy.

18 maja uczniowie klasy drugiej dzięki produktom zakupionym w ramach programu Laboratoria Przyszłości, mogli uczestniczyć w ciekawych zajęciach z robotyki.