Walentynkowe inspiracje

Wykorzystując szkolny sprzęt pozyskany z projektu Laboratoria Przyszłości cyfrowy aparat fotograficzny, green screen, blendę doświetlającą i trochę pracy podczas obróbki narzędzowej. Uczniowie klasy VI nakręcili krótkie filmy-wizytówki.

5 kwietnia klasa V podczas lekcji języka polskiego miała okazję zaprezentować się w strojach greckich bogów. Uczniowie przygotowali także odpowiednie boskie atrybuty oraz ustną prezentację na temat wybranej przez siebie postaci. W wesołym nastroju utrwaliliśmy wiadomosci z mitologii greckiej. Wszystko zostało udokumentowane cyfrym aparatem fotograficznym, blendą, statywem i greenscreenem z projektu Laboriatoria Przyszłości .

Wykorzystaliśmy do nagrań  mikrofon kierunkowy z akcesoriami  Universal Cardioid Microphone BOYA BY-MM1 i aplikacji rejestrator dźwięku. Mikrofon został wykorzystany z cyfowym aparatem.

Milena Grygierek

Zofia Musińska-Gitara

Milena Grygierek-Pianino

Wielkanocne wydruki 3d
Pisanki różnych wiekości i kolorów, zające 3d, kurczaki oto nasze projekty, które przyozdobiły świątecznie pracownię.

Filmiki konkursowe zostały nagrane z wykorzystaniem z zasobów pracowni Laboratoria Przyszłości. W nagraniach wystąpiły uczennice klasy IV i V.

Wyścigi robotów podczas Dnia Bezpiecznego Internetu.

Na  lekcji matematyki uczniowie klasy 6 wykorzystywali roboty edukacyjne do nauki obliczania prędkości. Po odmierzeniu odległości 10 metrów, został puszczony robot. Uczniowie mieli za zadanie mierzyć czas, a następnie już w klasie liczyliśmy z jaką prędkością się poruszał

Zajęcia z robotyki w klasie V i VI

Uczniowie pracowali z zestawami LEGO budując roboty,  wiatraki, czujniki ruchu, modele zwierząt oraz programując Makeblock-mbot.

Nasze inspiracje walektynkowe z drukarki 3d.