Strona główna/O Zespole Szkół/Laboratoria Przyszłości/Sprawozdanie-12.2022/Droga, prędkość, czas/Ostrosłupy/Uczniowie klasy pierwszej słuchali kolęd/Wydruki z szkolnej drukarki 3d/Zajęcia z robotem makeblock mbot

Zajęcia z robotem makeblock mbot

Uczniowie klasy III w ramach projektu Laboratoria Przyszłości pracowali z robotami makeblock. Sterowali urządzeniami z aplikacji za pomocą tabletu. Wszyscy byli zadowoleni co widać na załączonych fotografiach.

Przygotowane zostały wydruki z wykorzystaniem drukarki 3d na kiermasz świąteczny. Ozdoby, foremki do ciastek, zawieszki, breloki, podstawki do telefonów i tabletów.

9 i 12 grudnia klasa 8 zmierzyła się z tematem: "Ostrosłupy". Po wstępnym objaśnieniu pojęcia ostrosłupy, uczniowie wydrukowali na drukarce 3d modele ostrosłupów, a następnie objaśniliśmy budowę brył. Zdjęcia zostały wykonane cyfrowym aparatem zakupionym w ramach projektu.

14 grudnia na zajęciach z edukacji informatycznej uczniowie klasy pierwszej słuchali kolęd używając słuchawek studyjnych (Gryphon 750) zakupionych w ramach Projektu Laboratoria Przyszłości.

21 grudnia uczniowie klasy 6 realizowali na matematyce temat: Droga, prędkość, czas. Pomocne okazały się roboty edukacyjne. Uczniowie odmierzali drogę, po której poruszał się robot, a następnie liczyli prędkość autka wyrażoną za pomocą różnych jednostek.

Podczas przedstawienia jasełk i koncertu wykorzystywane były cyfrowy aparat fotograficzny ze stojakiem oraz oświetlenie do realizacji nagrań.

Uczniowie klasy pierwszej słuchali kolęd

Wydruki z szkolnej drukarki 3d