Strona główna/O Zespole Szkół/Laboratoria Przyszłości/Sprawozdanie-1półrocze2324-1/Laboratoria przyszłości-matematyka/Makieta/Postacie Bogów/Laboratoria przyszłości

Laboratoria przyszłości

Klasa VI przygotowała makiety z wykorzystaniem sprzętu projektowego Laboratoria Przyszłości (gorący klej, stacja lutownicza). Cyfrowy aparat fotograficzny wykorzystany został do udokumentowania uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego oraz ślubowania pierwszoklasistów.

Uczniowie klasy VI na języku polskim przebierali się w postacie Bogów wszystko zostało udokumentowane cyfrym aparatem fotograficznym, belndą i statywem.

Uczniowie klasy IV otrzymali spinacze zakładki wydrukowane na drukarce 3d.
Przygotowana została gazetka ścienna wprowadzająca w arkana wydruku 3d z przykładowymi wydrukami 3d.
Uczniowie zaprojektowali podstawki do stolika, które będą wykorzystywane w pracowni informatyki. Wydrukowane zostały również kończyny na szczęście.

Na lekcji matematyki uczniowie klasy 6 realizowali temat: Symetria wokół nas. Na tej lekcji wykorzystaliśmy przedmioty, które zostały wydrukowane za pomocą drukarki 3D. Zadaniem uczniów było pogrupowanie tych przedmiotów na symetryczne i niesymetryczne. Uczniowie świetnie się bawili.