Strona główna/O Zespole Szkół/Laboratoria Przyszłości

GovtechMenLaboratorium przyszłości

O programie

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności.

Otrzymane wyposażenie:

Filament
Drukarka 3D wraz z akcesoriami
Mikrokontroler z czujnikami i akcesoriami
Lutownica / Stacja lutownicza
Aparat fotograficzny z akcesoriami
Statyw z akcesoriami
Mikroport z akcesoriami
Oświetlenie do realizacji nagrań
Mikrofon kierunkowy z akcesoriami
Gimbal

Oraz wyposażenie dodatkowe