Strona główna/Aktualności

Znaleziono wiadomości: 626.

ANDRZEJKI U ŻABEK

8 listopada przedszkolaków odwiedzili rówieśnicy z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łaziskach. Przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat zabaw i wróżb andrzejkowych. Dzieci mogły poznać swą przyszłość. Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na słodki poczęstunek. Ten magiczny czas był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową, radości i integracji grupy.

Sztolnia Królowa Luiza w Zabrzu i Gliwice - Kolejkowo!

W dniu 19.11.2019r. klasy I-IV wraz z opiekunami udali się na wycieczkę  do Sztolni ,,Królowa Luiza" w Zabrzu oraz na zwiedzanie ,,Kolejkowa" - największej makiety kolejowej w Polsce, znajdującej się w Gliwicach

,,Paczka dla seniora”

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do zbiórki słodyczy dla osób starszych, znajdująych się w trudnej sytuacji materialnej z naszej gminy. Prosimy o dostarczenie słodyczy do dnia 13.12.2019r do gabinetu pedagoga szkolnego.

,,Dla każdego dziecka dzieciństwo”

20 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. W tym roku mija 30 lat od uchwlanienia Konwencji Praw Dziecka, czyli aktu prawa międzynarodowego zawierającego spis praw dziecka. W tym dniu prawa dziecka zostały przedstawione w formie szkolnych gazetek . A na lekcjach przez radiowęzeł zapoznano uczniów z historią Dnia Praw Dziecka. Ponadto uczniowie odrysowali na brystolach swoje dłonie. Naucz się

Wizyta strażaków w przedszkolu

19 listopada przedszkolaków odwiedzili strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gołkowicach. W czasie wizyty, strażacy opowiedzieli  o swojej pracy, utrwalili z dziećmi numery alarmowe oraz poinformowali dzieci w jaki sposób należy powiadamiać służby ratunkowe. Przedszkolaki miały możliwość ubrać się w strój strażaka.

Święto Niepodległości

Dnia 8 listopada 2019 roku z okazji Święta Niepodległości odbyła się akademia, przygotowana przez uczniów klasVI-VIII .

Sensoplastyka

Zajęcia z sensoplastyki w formie zajęć dodatkowych prowadzi Pani pedagog Anna Trzcionka.

Co słychać u Żabek?

Wycieczka przedszkolaków

15 listopada nasze przedszkolaki udały się na wycieczkę do teatru "Banialuka" w Bielsku-Białej, na przedstawienie pt.: "Tymoteusz wśród ptaków". Dla niejednego z nich było to wielkie przeżycie, gdyż mieli okazję odbyć swoją pierwszą podróż autobusem oraz brać udział w prawdziwym, profesjonalnym spektaklu teatralnym. Po skończonym przedstawieniu cała grupa udała się na zwiedzanie magicznych miejsc teatru pod przewodnictwem

ŚWIĘTA TUŻ, TUŻ ... rusza nasza szkolna akcja charytatywna "Podziel się..."

W związku ze zbliżającym się czasem Świąt Bożego Narodzenia Zespół Szkolno-Przedszkolny w Skrbeńsku  organizuje zbiórkę artykułów spożywczych, środków czystości  oraz środków higienicznych dla osób starszych i samotnych pod hasłem „Podziel się”.