Strona główna/Aktualności/Laboratoria przyszłości na języku angielskim/ Laboratoria przyszłości na języku angielskim

Laboratoria przyszłości na języku angielskim

12 Czerwca 2023
Laboratoria przyszłości na języku angielskim

Praca w parach: dwie pary uczniów otrzymują 2 zestawy kartoników ze słówkami poznanymi na lekcji. Ich zadaniem jest zawieźć karteczki do odpowiadających im obrazków za pomocą robotów sterowanych tabletami. Zwycięska drużyna otrzymuje plusy.

Nauczyciel układa pod ścianą karty obrazkowe z czynnościami wykonywanymi na wakacjach, jeden uczeń otrzymuje kartoniki z nazwami tych czynności.
Laboratoria przyszłości: dwóch uczniów siada naprzeciw obrazków z tabletami i robotami. Uczeń stojący obok obrazków pokazuje kartonik ze słówkiem, na sygnał „start”, uczniowie muszą dojechać do obrazka, opisanego na kartoniku.
Kiedy wszystkie pasy skończą wyścig, zwycięzcy z każdej pary rywalizują między sobą. Zdobywcy 1, 2 i 3 miejsca otrzymują plusy.