Osiągnięcia

 Szczególne sukcesy uczniów w konkursach, olimpiadach przedmiotowych, zawodach sportowych 

2018/2019

II-miejsce Błażej Pluta Konkurs Informatyczny KWIT Wodzisław Śląski

I-miejsce Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w kategori  drużyna klas VII i VIII 

Wojciech Surma, Mateusz Kulig, Robert Dubiel

III-miejsce Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w kategori  drużyna klas IV-VI

Kamila Gadowska,,Sylwia Giemza, Błażej Pluta, Bartosz Kruszyk

Bieg Między Pomnikami Powstańców Śląskich

Robert Dubiel z klasy V - 1 miejsce

Klara Mendrela z klasy VIII - 1 miejsce

Mateusz Nowak z klasy VII - 2 miejsce

Oskar Kosmala z klasy VIII - 3 miejsce

2017/2018

tenis stołowy: II miejsce drużyna chłopców
gry i zabawy planszowe: Oskar Kosmala II miejsce, Paweł Wojtalik III miejsce
Turniej Piłki Nożnej - V miejsce
Turniej Mini siatkówki - IV miejsce
Ogólnopolski Konkurs Informatyczny -Bóbr
Udział Szkoły w światowej Akcji -Godzina kodowania
Akcja Dzień Bezpiecznego Internetu
Udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim Juliana Tuwima w Olzie;
Udział w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Na skrzydłach anioła II”
 Udział w konkursie międzyprzedszkolnym „Moja wymarzone drzewo” organizowanym dla przedszkola w Gołkowicach i Skrbeńsku przez PP w Skrbeńsku
I MIEJSCE - Marta Ligas

II MIEJSCE - Daniel Zielecki

III MIEJSCE - Nadia Niewiara

 Zorganizowanie konkursu plastyczno-literackiego dla dzieci oraz rodziców „Przygoda mojego misia”
I MIEJSCE - Aleksandra Wodecka

II MIEJSCE - Zofia Pluta

III MIEJSCE - Maja Prochasek

Bieg Między Pomnikami:
Klara Mendrela - I miejsce

Justyna Bebek - II miejsce

Marlena Maksik - III miejsce

Gminny Turniej Szachowy:
Tobiasz Mendrela - III miejsce

2016/2017
-Międzyszkolny Festiwal Piosenki w Skrzyszowie Maja Matuszny zajeła III miejsce, zas Dominika Klyszcz została wyróżniona
- Konkurs taneczny WYTAŃCZYĆ MARZENIA SP Skrbeńsko wyróżnienie
-Bieg między pomnikami
Na podium stanęli Klara Mendrela i Mateusz Kulig zajmując drugie miejsce. Trzecie miejsce zdobyła Justyna Bebek
-MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY DLA UCZNIÓW KLAS I - III „Mistrz Rachunku". Wśród uczniów klasy II Jakub Rymanowicz zajął I miejsce, a Krzysztof Sternadel III miejsce.
Sukces klasie III zapewnił Rafał Łojek, zajmując III miejsce.
-Wśród osiemnastu najlepiej radzących sobie z ortografią przedstawicieli klas II-III w gminie znalazło się troje naszych uczniów.Byli to: Amelia Tkocz z klasy drugiej ,Błażej Pluta i Rafał Łojek z klasy trzeciej .Ubiegłoroczny zwycięzca Gminnego Konkursu Ortograficznego Błażej Pluta w tym roku również odniósł sukces.Zajmując drugie miejsce będzie reprezentował naszą gminę w Powiatowym Konkursie Ortograficznym ,,Mistrz Ortografii Klas II-III"
-Międzygminny Konkurs Historyczny "Idy Marcowe"
W kategorii klas szóstych III miejsce zajęła Zuzanna Styrnol
-Konkurs recytatorski "Przecinek"
Serdecznie gratulujemy naszej uczennicy Mai Matuszny z klasy III, która zaprezentowała wiersz Jana Wilkowskiego "Portret Polski" i zdobyła I miejsce.
IV Gminny Turniej Matemtyczny Klas I-III
Rafał Łojek został zwycięzcą tego konkursu i tym samym będzie reprezentował naszą gminę na etapie powiatowym-"NIECH CIĘ POLUBI TWOJE SERCE" -Niezmiernie miło nam poinformować, iż nasza szkoła zajęła w tym ogólnopolskim konkursie II miejsce, otrzymując tym samym Voucher w wysokości 2.000zł na zakup sprzętu sportowego!

-Pierwszy Gminny Turniej Mini Piłki Siatkowej Chłopców Drużyna SP Skrbeńsko zajęła II miejsce.

- Wyścig Kolraski: Gabriela Firla kl. V: I miejsce, Kamil Ochojski kl. V: I miejsce, Mateusz Kulig kl. VI: I miejsce, Justyna Bebek kl. VI: I miejsce, Zuzanna Skrzyszowska kl. VI: IV miejsce, Kacper Grzonka kl. V: IV miejsce.

2015/2016
- Wyścig Kolarski - II miejsce Natalia Ochojska, III miejsce Wiktoria Reclik
- Turniej Piłki Nożnej Premiera Donalda Tuska - grupa młodsza chłopców zajeła II miejsce
- Turniej Piłki Nożnej Premiera Donalda Tuska - grupa starsza chłopców zajęła III miejsce
- Gminny Turniej Piłki Nożnej - drużyna chłopców zajęła II miejsce
- Gminny Turniej Gier Planszowych - II miejsce Damian Świetliński, III miejsce Robert Dubiel

2014/2015
- Bieg na orientację - drużyna chłopców zajęła III miejsce
- Gminny Turniej Halowej Piłki Nożnej dziewcząt I miejsce
- Bieg Między Pomnikami - V miejsce Wojciech Iciaszczyk i Izabela Kostka, VI mijesce Beata Kopec
- Przegląd Zespołów Tanecznych - dziewczęta otrzymały wyróżnienie

2013/2014
-Turniej Orlika premiera Donalda Tuska w Krostoszowicach. Nasza szkoła w składzie: Patryk Marek, Mateusz Klyszcz, Wojciech Iciaszczyk, Patryk Prochasek, Dawid Mrozek, Paweł Przybyła, Marcin Grim i Mateusz Buturla zajęli III miejsce
- Turniej Tenisa Stołowego - II miejsce Kacper Rymarowicz, drużynowo IV miejsce
- Wyścig kolarski - I miejsce - Patryk Marek i Wiktoria Reclik, III miejsce - Mateusz Klyszcz
- Mini turniej piłki nożnej - dziewczęta IV miejsce
- Przegląd Zespołów Tanecznych - III miejsce dziewcząt
- bieg między pomnikami - V miejsce - Natalia Ochojska i Justyna Rębelińska
- Gminny Tirniej Szachowy - III miejsce - Agata Nowak
- EUROMAJÓWKA - BIeg na orientację: VIII miejsce Mateusz KLyszcz, IX miejsce - Paweł Przybyła, X miejsce - Michał Caniboł.
- ,,Album o Fryderyku Chopine: I miejsce - Vanessa Jóźwiak i Marcin Grim, II miejsce - Mateusz Klyszcz i III miejsce - Oliwia Sylwesiuk.
- powiatowy konkurs ,,Śpiewamy Panu Chopinowi" - Dominika Szczepaniak i Wiktoria Parma otrzymały wyróżnienie.
- V Festiwal Piosenki w Skrzyszowie w piosenkce pt. ,, Nowa baśń" - III miejsce Wiktoria Parma.

2012/2013
- Gminny Turniej Szachowy - II miejsce Zuzanna Bystroń, III miejsce Agata Nowak, IV miejsce Natalia Wieczorej, wśród chłopców III miejsce Łukasz Paś. Drużynowo nasza szkoła zdobyła II miejsce
- Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego w Rydułtowach - dziewczęta zajęły II miejsce i zakwalifikowały się do kolejnego etapu rejonowego
-Wyścig Kolarski w Gołkowicach, gdzie indywidualnie III miejsce zajął Patry Dzierżęga z klasy VI
-Turniej Tenisa Stołowego w Gołkowicach - indywidualnie III miejsce zajęła Zuzanna bystroń z klasy VI, natomiast drużono dziewczęta zajeły II miejsce.

2011/2012
-Gminny Turniej Szachowy im. Pastora Marcina Lukasa w Skrbeńsko, gdzie indywidualnie Krentusz Aleksandra zajęła II miejsce a Krzysztof Olszar IV miejsce. Drużynowo nasi uczniowie zajęli II miejsce.
-Gminny turniej halowej piłki nożnej dziewcząt rozgrywany w Gimnazjum w Gołkowicach, w którym nasze dziewczyny zajęły III miejsce.
Gminny turniej halowej piłki nożnej chłopców w Gimnazjum w Skrzyszowie, gdzie chłopcy zajęli IV miejsce.
-Zawody lekkoatletyczne odbywające się w Godowie, gdzie drużynowo nasi uczniowie zajęli II miejsce. Indywidualnie Kamila Prochasek zajęła I miejsce w biegu na 300m, Michalina Zwierzdżyńska - II miejsce w biegu na 60m, Palowska Marta - I miejsce w biegu na 600m, Kostka Natalia - III miejsce w rzucie piłeczką palantową, Rafał Branc - I miejsce w rzucie piłeczką palantową, Dawid Parma - III miejsce w biegu na 300 m.
Biegi między Pomnikami Powstańców Śląskich w Godowie, w których startowało 9 naszych uczniów. Indywidualnie Zuzanna Bystroń zajęła II miejsce a Dawid Bebek V miejsce.
-III miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczńestwa Ruchu Drogowego na etapie powiatu w Wodzisławiu Śl.

2010/2011
-IV miejsce w kategorii dziewcząt - Gminny Turniej Szachowy IV miejsce w kategorii chłopców - Gminny Turniej Szachowy III miejsce drużynowo - Gminny Turniej Szachowy
-III miejsce klasa V - Gminny Turniej Gier i Zabaw Ruchowych IV miejsce klas czwartej - Gminny Turniej Gier i Zabaw Ruchowych IV miejsce drużynowo dziewcząt i chłopców - Tenis Stołowy V miejsce chłopców - Mini Piłka Nożna w Skrzyszowie IV miejsce chłopców - Piłka Nożna Puchar Wójta Gminy Godów I miejsce dla Krystiana Firla z klasy V - Wyścig Kolarski II miejsce dla Andrzeja Chrobok z klasy V - Wyścig Kolarski II miejsce dla Marty Palowskiej z klasy V - Wyścig Kolarski V miejsce dziewcząt - sztafetowe biegi przełajowe III miejsce - Gminny Turniej Orlika o Puchar premiera Donalda Tuska

2009/2010
-I, II miejsce Tenis Stołowy w kategorii dziewcząt - Dzień Dziecka w Czechach
-I, II, III miejsce Tenis Stołowy w kategorii chłopców - Dzień Dziecka w Czechach
-II miejsce Układanie Puzzli dziewczęta - Dzień Dziecka Czechy
-II miejsce Piłka Nożna kategoria chłopców - Dzień Dziecka Czechy
-III miejsce dla dziewcząt i IV miejsce dla chłopców w Czwórboju Lekkoatletycznym
-I miejsce w Gminnym Wygcigu Kolarskim dla Adriana Krawczyka z klasy VI
-I miejsce w kategorii drużynowej w Gminnym Turnieju Tenisa Sto?owego
-I m. dla Darii Hibner w Gminnym Turnieju Tenisa Stołowego
-III m. dla Bartosza Gatnara w Gminnym Turnieju Szachowym
-III m. dla Aleksandry Nowakowskiej w Gminnym Turnieju Szachowym
-III m. w kategorii drużynowej w Gminnym Turnieju Szachowym
-IV m. dla klasy IV i V w Gminnym Turnieju Gier i Zabaw
-I m. w Gminnym Konkursie JAKA TO KOLĘDA? /drużyna w składzie: Daria Hibner, Ela Ucher, Justyna Wieczorek
-III m. dla Justyny Wieczorek w etapie powiatowym konkursy biblijnego ze znajomości Ewangelii wg Św. Mateusza i kwalifikacja do etapu diecezjalnego
-IV m. dla zespołu wokalnego w przeglądzie ADESTE FIDELES 2010
W Gminnym Konkursie Ortograficznym dla klas I - III, III m. zdobył Paweł Matusiak z klasy II, IV m. - Łukasz Paź z kl. III
-II miejsce uczennicy klasy IV Sandry Marek w Międzyszkolnym konkursie ,,Kolorowa Pisanka
-II miejsce dla Krzysztofa Tomanka w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym dla Klasy III

do góry