Zajęcia z fundacji „Akcja Menstruacja”
23 Kwietnia 2025
Dn. 11 kwietnia w naszej szkole zostały przeprowadzone zajęcia w ramach współpracy z fundacją „Akcja Menstruacja.”
Zajęcia były koedukacyjne, scenariusz stworzony przy współpracy z MEN, a przeprowadziła je wykwalifikowana edukatorka z fundacji.
Odbyły się dwa spotkanie dla dzieci: dla klas IV-VI oraz dla klas VII i VIII. Podczas zajęć, dzieci dowiedziały się sporo o dojrzewaniu, cyklu miesiączkowym oraz o tym, że każdy dojrzewa w swoim tempie. Za pomocą interaktywnego quizu uczniowie mieli okazję zadawać pytania, na które otrzymywali rzetelne odpowiedzi. Zostali również zachęceni do kontaktu z fundacją w razie pytań lub problemów.
Tego samego dnia o godz. 16.00 odbyło się również spotkanie dla rodziców, na którym przekazano wszystkie istotne informacje dotyczące programu.