Strona główna/Aktualności/Wycieczka do CHORZOWA/Wycieczka do Chorzowa

Wycieczka do CHORZOWA

10 Czerwca 2023
Wycieczka do CHORZOWA

6 czerwca uczniowie klas IV-VIII naszej szkoły z wychowawcami wzięli udział w wycieczce do Katowic i Chorzowa. Pierwszą atrakcją tego dnia były warsztaty w katowickim Uniwersytecie Rozwoju. Klasy IV-VI wzięły udział w warsztatach „Lodowe eksperymenty”, zaś klasy VII i VIII zgłębiły tajniki kuchni molekularnej. Następnie udaliśmy się na teren Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku im. gen. Jerzego Ziętka, zwanego popularnie Parkiem Śląskim. Spacer po umiliło nam oglądanie ogrodu japońskiego oraz rosarium. W chorzowskim zoo zobaczyliśmy wiele zwierząt poznanych na lekcjach m.in. żyrafy, węże, ryby, tygrysa… Wizytę w „śląskim Central Parku”  zakończyliśmy odwiedzinami w Planetarium Śląskim, gdzie obejrzeliśmy aktualną mapę nieba oraz film „Explore” opowiadający o prawach Keplera i lotach na Marsa. Ostatnim punktem programu wycieczki była oczywiście wizyta w McDonalds. Okazało się, że aby ciekawie i przyjemnie spędzić dzień, nie są konieczne dalekie wyjazdy, a w naszym województwie jest wiele ciekawych miejsc do odwiedzenia.