Strona główna/Aktualności/Sztolnia Królowa Luiza w Zabrzu i Gliwice - Kolejkowo!

Sztolnia Królowa Luiza w Zabrzu i Gliwice - Kolejkowo!

24 Listopada 2019
Sztolnia Królowa Luiza w Zabrzu i Gliwice - Kolejkowo!

W dniu 19.11.2019r. klasy I-IV wraz z opiekunami udali się na wycieczkę  do Sztolni ,,Królowa Luiza" w Zabrzu oraz na zwiedzanie ,,Kolejkowa" - największej makiety kolejowej w Polsce, znajdującej się w Gliwicach. Nasi uczniowie w ramach,,Zwiedzania Barbórkowego" z przewodnikiem mieli okazję poznać kulturę górniczą, historię św. Barbary oraz obchodów Barbórkowych. Na koniec dzieci mogły wziąć udział w przejażdżce kolejką. Natomaist podczas zwiedzania ,,Kolejkowa" mogliśmy zobaczyć na czym polega praca modelarzy i jakiej precyzji wymaga od tworcy. Dodatkowo przewodnik zadawał dzieciom zagadki na spostrzegawczość, które polegały na wyszukiwaniu postaci, budynków, zwierząt i innych elementów. W miniaturowym świecie mogliśmy zobaczyćżycie na wsi, plaży, poruszające się pojazdy, pociągi i pływające statki oraz miniatury autentycznych budowli ze Śląska.

Malwina Wolny