Strona główna/Aktualności/Gminny Turniej Szachowy

Gminny Turniej Szachowy

18 Października 2019
Gminny Turniej Szachowy

Dnia 16-17 października w Szkole Podstawowej w Skrbeńsku miał miejsce Gminny Turniej Szachowy im. Pastora Marcina Lukasa zorganizowany przez Panią mgr Malwinę Wolny. Rozgrywki odbyły się w dwóch kategoriach: klasy IV-VI i VII-VIII. Grupę młodszą reprezentowali: Tobiasz Mendrela z klasy VI, który zdeklasował przeciwników, ponosząc tylko jedną porażkę na 12 rozegranych ostatecznie zajmując I miejsce; Robert Dubiel z klasy VI zajmując III miejsce oraz Szymon Grygierek z klasy piątej zajmując VIII miejsce. Dzięki wysokim wynikom grupa młodsza drużynowo zajęła I miejsce pokonując: SP Godów, SP Krostoszowice, SP Gołkowice i SP Skrzyszów.

Drugi dzień zawodów okazał się dniem słabszym dla naszych zawodników w skład których wchodzili: Dominik Kosmala i Martyna Kożuch z klasy VIII oraz Kamil Ligas z klasy VII. Tutaj nie zajeliśmy żadnego miejsca na podium, ale wyniki drużynowe z dnia poprzedniego drużynowo grupie starszej pozwoli zająć III miejsce, pokonując: SP Petrovice, SP Krostoszowice, SP Skrzyszów.

Serdecznie gratuluję naszym uczniom i życzę równie wysokich wyników w przyszłym roku.

mgr Malwina Wolny