Strona główna/Aktualności/DEPTANIE KAPUSTY /DEPTANIE KAPUSTY

DEPTANIE KAPUSTY

16 Października 2024
DEPTANIE KAPUSTY

Kiszona kapusta to przysmak znany od pokoleń. To prawdziwe źródło zdrowia i naturalne lekarstwo na wiele dolegliwości. Dlatego też uczniowie klas I-III wzięli udział w zajęciach organizowanych przez Panie należące do Inicjatywy Skrbeńsko - Stowarzyszenie Integracyjne. Podczas zajęć dzieci zapoznały się z etapami kiszenia kapusty oraz z przyprawami niezbędnymi do jej zakiszenia . Ponadto dowiedzieli się jak cennym i bogatym w witaminy źródłem jest kiszona kapusta i co można z niej przygotować.Największą frajdą było szatkowanie kapusty na specjalnej ręcznej szatkownicy a następnie deptanie jej w kamionce. Pod koniec zajęć, po ciężkiej pracy uczniowie zostali poczęstowani przepysznym kapuśniakiem.