Strona główna/Aktualności

Znaleziono wiadomości: 204.

Przedłużenie obowiązywania zasad bezpieczeństwa. Przedszkola i szkoły zamknięte do 18 kwietnia 2021 r.

W środę 7 kwietnia 2021 r. Minister Zdrowia poinformował o przedłużeniu obowiązywania zasad bezpieczeństwa do 18 kwietnia 2021 r. Ze względu na trudną sytuację spowodowaną epidemią koronawirusa, podjęto decyzję o przedłużeniu obowiązywania obostrzeń. Oznacza to, że dzieci i młodzież nie wrócą do żłobków, szkół i przedszkoli w poniedziałek 12 kwietnia 2021 r.

Wyniki konkursu ,,Wielkanocna ozdoba”

Z ogromną przyjemnością ogłaszamy wyniki szkolnego konkursu ,, Wielkanocna ozdoba”. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy dzieciom i rodzicom biorącym udział w konkursie za ogromne zaangażowanie i twórczą pracę. Jury w składzie p. Jolanta Uherek, Katarzyna Skrzyszowska, Anna Prochasek i Anna Trzcionka wybrało i nagrodziło następujące prace:

Zamknięcie żłobków i przedszkoli

Ze względu na bezpieczeństwo dzieci i rodziców, rząd zdecydował o zamknięciu żłobków i przedszkoli w okresie od 27 marca 2021 r. do 9 kwietnia 2021 r.

Szkolny konkurs ortograficzny

Szkolny konkurs ortograficzny klas 2 i 3. 18 marca odbył się finał Szkolnegi Konkursu Ortograficznego dla klas 2 i 3 Szkoły Podstawowej im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Po etapie klasowym, w etapie szkolnym zwyciężyli: I miejsce Zuzanna Reclik kl. 2, II miejsce Nadia Niewiara i Maja Prochasek kl. 2, III miejsce Kacper Bieniek kl. 3. Gratulujemy!

Nauka w klasach 1-3 wyłącznie zdalnie

Od poniedziałku 22 marca również w klasach 1-3 nauka będzie się odbywała wyłącznie zdalnie.

Narodowy Spis Ludności i Mieszkań 2021

Szczegółowe informacje w załącznikach.

Zasady rekrutacji do szkół ponadpodstawowych

Klasa piąta i mitologia grecka

Uczniowie klasy piątej omawiali na lekcjach języka polskiego mity greckie. Oto ich pomysły na prezentację postaci mitologicznych  zrealizowane za pomocą aplikacji cardmaker.pythonanywhere.   Małgorzata Musińska

Dzień Języka Ojczystego 2021

21 lutego obchodzony jest Dzień Języka Ojczystego. Tym razem przypadł on w niedzielę, dlatego nasze działania trwały przez całą drugą połowę lutego. Oczywiście nie mogliśmy przeżywać wspólnie tego święta w murach szkoły, więc część zadań przenieśliśmy do internetu. Tematem tegorocznego Dnia Języka Ojczystego w naszej szkole było bogactwo języka polskiego - zapożyczenia. Młodsze klasy pracowały z szyframi i

Życzenia z okazji Dnia Kobiet

Życzenia dla nauczycielek, uczennic oraz pracownic szkoły i przedszkola w Skrbeńsku.